تبلیغات
موفقیت از ما دور نیست

روش های محافظت و نگهداری از اسکنر

پنجشنبه 14 دی 1391   06:45 ب.ظ   متینه علی محمدی


اسکنرها یکی از وسایل جانبی پر کاربرد در کامپیوتر هستند و همیشه از آن ها برای اسکن کردن عکس ها و تبدیل آن ها به فایل های دیجیتال استفاده می شود.

مراقبت از وسایل جانبی کامپیوتر از جمله مهمترین کارهای است که باید برای داشتن یک سیستم کامل انجام دهید. هر قسمت از دستگاه های جانبی نیاز به توجه خاصی دارند تا به بهترین شکل ممکن همیشه برای شما کار کنند. برای اینکه همیشه بتوانید از اسکنرهایتان استفاده کنید نیز نیاز به رعایت برخی نکات اساسی دارید.برای دیدن ادامه متن روی ادامه مطلب کلیک کنید

** برای اسکنرها میزان ولتاژ برق بسیار مهم است. همیشه سعی کنید قبل از اینکه سیستم خود را روشن کنید اسکنر را به آن متصل کنید تا فشار زیادی در حین روشن بودن دستگاه به پاور وارد نشود.

 

** سعی کنید مورادی که برای اسکن روی صفحه اصلی می گذارید تمام آن را نپوشاند. این کار فشار بسیار زیادی را به اسکنر وارد می کند و خیلی زود آن را از بین می برد.

 

** باز و بسته کردن درب اسکنر شاید خیلی ساده باشد اما باید در مورد آن نیز به نکاتی توجه داشته باشید. همیشه بعد از قرار دادن عکس یا کاغذ برای اسکن درب آن را از بالا رها نکنید و به آرامی روی دستگاه قرار دهید.

 

** از قرار دادن اجسام سخت و لبه دار بر روی صفحه اسسکنر جدا خودداری کنید. خط افتادن و یا شکستن بخشی از آن مساوی با از بین رفتن گل دستگاه خواهد بود.

 

** برای تمیز کردن دیواره خارجی اسکنر ابتدا گرد و خاک های آن را تمیز کنید و سپس با استفاده ا یک دسمال نرم و مقداری نم دار آن را تمز کنید البته دقت کنید آب وارد دستگاه نشود.

 

 

** برای تمیز کردن داخل اسکنر نیز باید از دستمال های مخصوص صفحه نمایش ها استفاده کنید و تنها گرد و خاک آن را بگیرید. این صفحه ها بسیار حساس هستند.

 

 

** از قرار دادن کاغذهایی که به تازگی با خودکار روی آن ها نوشته شده است جدا خودداری کنید. اسکنر با گرم کردن صفحه کار می کند و این ممکن است باعث آب شدن جوهر و چکیدن آن روی صفحه اصلی شود.

 

 

منبع:مشرق

گردآوری : گروه اینترنتی پرشین وی


»


طبقه بندی: علمی،